پرونده سازی جدید؛ جلسه بازپرسی رضا محمدحسینی برگزار شد

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه در خصوص پرونده‌ای که اخیرا برای وی گشوده شده، به صورت آنلاین توسط دادیاری شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. تفهیم اتهام آقای محمدحسینی در حالی است که او در تاریخ ۸ مهرماه در پی مثبت اعلام شدن تست کرونا به قرنطینه این زندان منتقل شده بود. مهدی مسکین نواز، سهیل عربی و بهنام موسیوند دیگر متهمان این پرونده هستند که از حضور در جلسه امتناع کرده بودند.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۰، رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در خصوص پرونده‌ای که اخیرا برای وی گشوده شده، به صورت آنلاین توسط دادیاری شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

در جریان این جلسه آقای محمدحسینی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و اخلال در نظم زندان” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شده است. این امر در حالی است که او در تاریخ ۸ مهرماه در پی مثبت اعلام شدن تست کرونا به قرنطینه این زندان منتقل شده بود. مهدی مسکین نواز، سهیل عربی و بهنام موسیوند دیگر متهمان این پرونده هستند که از حضور در جلسه امتناع کرده بودند.

به گفته یک منبع مطلع این پرونده به بهانه اعتراض این شهروندان به انتقالعبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی به سلول انفرادی به بهانه تحویل دادن پای مصنوعی صورت گرفته است.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی این زندان منتقل شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور ماموران در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

آقای محمدحسینی که اواسط مردادماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، در تاریخ ۶ مهرماه سال گذشته از بابت پرونده‌ای که در دوران حبس علیه او گشوده شده با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور به اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. این پرونده با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین، علی صالحی گراعایی علیه وی گشوده شده بود. وی نهایتا توسط شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شد.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای محمدحسینی در خصوص پرونده‌ای دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه ۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده بود.

Published by humanrightsiran2019

فعال حقوق بشر ایران، فعال حقوق کارگری، مدنی،زنان و محیط زیست

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: